باربری چیست | حمل و نقل چیست

باربری چیست

 

باربری و یا حمل و نقل، به طور کلی به هر گونه جابجایی و حرکت ، انسان ، کالا ، جنس ، شیء و یا غیره از مکانی به مکان دیگر باربری و یا حمل و نقل گویند. باربری به انتقالی گفته میشود که هر چیزی را از مکانی به مکان دیگر منتقل کنند. این انتقال ممکن است چیزی از تولید کننده به توزیع کننده باشد و یا از توزیع کننده به مشتری باشد.

 

باربری و یا حمل و نقل را به چند بخش میتوان تقسیم کرد از قبیل : هوایی ، زمینی (راه آهن و جاده) دریایی ، کابلی . باربری ،تجارت بین مردم را ممکن میسازد ، که تمدن ها برای رشد و توسعه نیاز به حمل و نقل و جابه جایی های مختلف دارند.

 

 

زیر ساخت های باربری

 

باربری و حمل ونقل شامل زیر ساخت هایی میباشند از قبیل : جاده ها ، راه آهن ، راه های هوایی ، راه های آبی ، پایانه هایی مانند پایانه هوایی ، پایانه مسافرتی ، پایانه های حمل بار ، انبار های سوخت گیری و در نهایت بندر ها و یا بنادر دریایی برای تعویض مسافر و بار و هم برای تعمیر و نگهداری از آن استفاده میشود.

 

روش های باربری

 

روش های باربری ، شیوه ای میباشد که از عملیات و زیر ساخت های موجود با نوع خاصی از وسیله نقلیه ، کالاها را از جایی به جای دیگر منقل میکند. باربری کالا و یا حمل و نقل افراد و محموله ها دارای حالت های مختلف میباشد. روش های مختلف باربری و حمل و نقل دارای مزایا و معایب خاص خود میباشد.

 

صنعت حمل و نقل و باربری ، عملیات آن و زیر ساخت های آنان در کشور های مختلف و بر اساس سیاست های آن کشور میتوانند دولتی و یا خصوصی باشند. معمولا بخشی از حمل و نقل مسافر در کشور های مختلف به صورت دولتی میباشد.

 

حمل و نقل و باربری ، نقش بسیار مهمی است در رشد اقتصادی کشور ها و رشد اقتصاد کشور ها در سطح جهانی دارد. اما بیشتر روش ها باربری در سطح دنیا باعث آلودگی های فراوانی میشود که این امر تلاش جهانی را برای آلودگی کمتر میطلبد.

 

استفاده از جاده برای باربری

انسان های میتوانند بدون اجرای زیر ساخت ها راه بروند. اما با استفاده از جاده ها میتوان ، باربری و حمل و نقل را افزایش داد.

 

انواع باربری

 

باربری هوایی

 

حمل و نقل هوای عبارت است از : حمل و انتقال کالا با هواپیما و یا هر وسیله دیگر از طریق هوا. حمل و نقل  و یا باربری هوایی یکی از بهترین شیوه های حمل و نقل و انتقال کالا از نظر سرعت و ظرافت انتفال میباشد.

 

 

ادامه دارد……..

 

 

لطفا نظر خود را وارد نمایید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code